Reklamné kampane

Čo to je?

Reklamné kampane sú dlhoročne osvedčený spôsob, ako zviditeľniť svoju webstránku, a teda aj svoj biznis. Je však dôležité vedieť, že nie každá forma je vhodná pre každý webový projekt. Výber tej správnej formy závisí od množstva faktorov. V ponuke tých najrozšírenejších spôsobov nemôže nikdy chýbať:

1. PPC reklama - najefektívnejšia platená forma kampaní. PPC je skratka anglického termínu Pay Per Click (platba za preklik). Ide teda o takú reklamu, kde neplatíte za jej zobrazenie, ale až za to, že niekto na ňu klikne. Tento prístup je veľmi obľúbený, pretože všimnutie si reklamy aj na tom najlukratívnejšom mieste sa dá zaručiť len ťažko, ale priamy klik na reklamu znamená, že potenciálneho návštevníka vášho webu ste už zaujali, a k slovu sa dostáva oslovenie priamo vašou webovou prezentáciou, ktorú už máte medzitým perfektne pripravenú. Výhodou PPC reklamy je možnosť zacieliť ju na konkrétne obdobie, čas, región a dokonca aj cieľovú skupinu návštevníkov. Pri PPC kampaniach sa vaše odkazy zobrazujú do prvých piatich pozícií vo vyhľadávačoch alebo v reklamných boxoch na portáloch s článkami, v ktorých sa kľúčové slovo nachádza. Najznámejší poskytovatelia PPC reklám na Slovensku sú Google so službou Google Adwords a Etarget so svojimi partnermi (Zoznam.sk, Best.sk, Sme.sk, Pravda.sk, Bleskovsky.sk, Aktuality.sk, Trend.sk a pod.)

2. Direct mailing - znamená posielanie reklamných ponúk priamo na e-­‐mail vášho zákazníka. Výhodou direct mailingu je zasiahnutie konkrétnych ľudí spôsobom, ktorý takmer každý používa dennodenne. Posielané e-­‐maily sú bohaté nielen na obsah, ale aj graficky, aby oslovili čo najviac svojich príjemcov. V rámci takejto správy môžete odkazovať priamo na svoj web a v rámci neho na vaše konkrétne produkty a služby.

3. Bannery - ich tvorba patrí medzi drobné grafické práce, pretože ide rozmerovo o malé obrázky, následne umiestňované na lukratívnych miestach, hlavne na portáloch s vysokou návštevnosťou.

Prečo to potrebujem?

Prečo firma potrebuje reklamu? Vždy sa nájdu nezasiahnuté trhy a potenciálni zákazníci, ktorí o vašej firme nikdy nepočuli. Pri vhodnom výbere reklamného nástroja sa peniaze investované do reklamnej kampane onedlho vrátia a dokonca znásobia. Prečo teda neposunúť aj vaše podnikanie vpred?

Prečo zvoliť nás?

Poradíme vám pri výbere a zostavovaní reklamnej kampane. Na základe analýzy vašej činnosti vyberieme tie najefektívnejšie nástroje a pripravíme ich nielen po grafickej, ale aj technickej stránke. Vy sa tak môžete sústrediť na vylepšovanie toho, v čom ste odborníci vy – na zdokonaľovanie vašich produktov a služieb.